Prehrieva sa Vám notebook alebo počítač? Zabráňte jeho poškodeniu.
- Ako zistím či sa môj počítač prehrieva?
- Aká je optimálna teplota zariadenia?
- Aké poškodenie spôsobí prehrievanie počítača?
- Ako vám vieme pomôcť?
V horúcich letných dňoch je aj vášmu zariadeniu teplo. Pri dlhodobom prehrievaní zariadeniu hrozí trvalé poškodenie. Ako môžete predísť problémom s prehrievaním? Aká by mala byť optimálna teplota zariadenia pri práci? Radi vám pomôžeme a pomôžeme vášmu zariadeniu sa schladiť.
Prehrievanie notebooku alebo počítača je najviac zreteľné v letnom období, kedy sa teplota v miestnosti zvýši a vaše zariadenie nie je schopné sa schladiť.
Pokiaľ sa na vašom zariadení vyskytnú tieto príznaky, mali by ste sa mať na pozore.
Ak je váš notebooku horúci, nemusí to ešte znamenať, že sa prehrieva.
Ako sme už vyššie spomínali, príznaky prehrievania začínajú od tých najbanálnejších až po tie, ktoré už nejde prehliadnuť. Najčastejším znamením je, že ventilátor beží na plný výkon. Môže sa tiež značne znížiť výkon počítača. Nakoniec sa vám môže zariadenie vypnúť alebo vyhodí modrú obrazovku.
Optimálna teplota notebooku pri bežnej záťaži by mala byť okolo 50 stupňov Celzia. Maximálna možná teplota, ktorú môže dosiahnuť prenosný počítač, sa zvyčajne pohybuje okolo 100 stupňov Celzia. Pri dosiahnutí tejto teploty sa zariadenie spomaľuje a snaží sa zabrániť prehriatiu.
Naši technici vám v prvom rade diagnostikujú problém. Odporúča sa čistenie notebooku a prepastovanie procesoru. Keďže pri neustálom zohrievaní procesora teplovodivá pasta schne a jej účinnosť klesá.
Prečistenie chladenia tiež pomôže, keďže prach a nečistoty nepomáhajú pri chladení. Pomôcť môže aj optimalizácia systému, aby zbytočne nezaťažoval hardvér zariadenia.